Logo

Spektrometry Vanta do badania zawartości metali szlachetnych w katalizatorach - Unimetal Recycling

sie 13 2019
Joanna Majcherczyk 0 Komentarzy

Ostatnio opublikowaliśmy obszerny artykuł opisujący technikę ICP-MS, którą stosujemy w naszym laboratorium, by zapewnić Wam jak najwyższą jakość usług. Metodę tą stosujemy dla potwierdzenia uzyskanych już wcześniej wyników. Podstawową i zarazem najszybszą techniką, z której korzystamy na co dzień, jest technika spektroskopii fluorescencji rentgenowskiej, określana jako XRF. Wykonuje się ją rutynowo do określenia składu pierwiastkowego.

Do zastosowania tej techniki konieczny jest także specjalistyczny spektrometr. Korzystamy w tym celu ze sprzętów najwyższej klasy, a do takich należą właśnie spektrometry firmy Olympus. Marka ta wypuściła na rynek serię niezwykle ergonomicznych i praktycznych spektrometrów ręcznych Vanta Handheld XRF. Są to najbardziej zaawansowane technicznie, przenośne urządzenia, które zapewniają stosującym ją skupom szybką, a zarazem dokładną analizę poddawanych badaniom materiałów – w tym wypadku monolitu. Dzięki temu, nawet będąc w terenie, można z laboratoryjną  dokładnością oznaczyć zawartość metali szlachetnych dzięki zastosowaniu niskoszumowych obwodów elektronicznych. To co zapewnia im trwałość, a jednocześnie bezpieczeństwo pracy, to wytrzymała i solidna konstrukcja. Dzięki temu mogą służyć nam wiele lat.

Spektrometr Vanta firmy Olympus

Niewątpliwą zaletą oprogramowania sprzętu, jest intuicyjność i łatwość w obsłudze. Szkolenie z obsługi Vanty nie jest długie i trudne. Nawet mniej doświadczeni użytkownicy powinni bez większych problemów poradzić sobie z opanowaniem jego obsługi. Interfejs jest zaprojektowany z myślą o użyteczności. Dzięki łatwemu zastosowaniu i wysokiej rzetelności pomiaru, inwestycja jaką jest zakup tego urządzenia, dość szybko się zwraca. Ponadto program wyposażony jest w innowacyjną technologię zwaną Axon, które gwarantują stałość wyników niezależnie od warunków pomiaru. Urządzenie wykorzystuje także technologię LAN i Bluetooth, dzięki czemu może przesyłać na bieżąco uzyskane dane innym urządzeniom. Narzędzie sprawdza się w najtrudniejszych warunkach środowiskowych, a szybkość działania jest zachwycająca – wyniki pomiaru możemy uzyskać po 10 sekundach pracy. Już wtedy uzyskujemy rzetelny wynik. To ogromna oszczędność czasu. Spektrometr znajduje szerokie zastosowanie w branży recyklingu, ale też w górnictwie, branży naftowo-gazowej oraz chemicznej, gdzie ma on ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pracy (służy do wykrywania nieszczelności i wycieków).

Jeśli chcecie wykorzystywać spektrometry w swojej działalności, koniecznie skontaktujcie się z nami. Z przyjemnością zademonstrujemy Wam ich działanie, przeszkolimy w obsłudze, doradzimy, który model wybrać i odpowiemy na wszystkie nurtujące Was pytania. Możecie także nabyć spektrometry Vanta u nas, po preferencyjnej cenie.

Skontaktuj się w sprawie zakupu spektrometru z Rafałem, tel. +48 730 016 017

Zapraszamy też do skorzystania z naszego nowego panelu do wyceny katalizatorów po numerach na https://catalog.vipserv.org/#/rejestracja

Po zarejestrowaniu, otrzymujecie 10 extra wycen tygodniowo!

Tags: analiza monolitu, analiza pierwiastków, analiza zawartości metali szlachetnych, badanie monolitu, gdzie kupić spektrometr, jaki spektrometr wybrać, laboratorium unilab, spektrometr mobilny, spektrometr przenośny, spektrometr ręczny, spektrometr Vanta, spektrometr w skupie katalizatorów, spektrometr XRF, technika XRF, zawartość metali szlachetnych w katalizatorach

Analiza cen metali szlachetnych (02.08.2019 – 09.08.2019)

Poprzedni wpis

Analiza cen metali szlachetnych (09.08.2019 – 16.08.2019)

Następny wpis

Prezes Zarządu

Grzegorz Palka
tel.: +48 660 988 550
gpalka@unimetalrecycling.pl

Skup i wycena detaliczna – do 100 sztuk

zadzwoń pod numer +48 600 600 188

lub znajdź kontakt do najbliższego partnera na stronie.

Dział skupu i wyceny hurtowej – TERAZ OD 100 sztuk

Ewa Dębiec/Wojciech Gwiżdż – kontakt międzynarodowy dla firm
tel.: +48 881 500 351
edebiec@unimetalrecycling.pl
wgwizdz@unimetalrecycling.pl

Dział Transportu

Ewa Dębiec/Wojciech Gwiżdż
tel.: +48 881 500 351
edebiec@unimetalrecycling.pl
wgwizdz@unimetalrecycling.pl

 

Dział ochrony środowiska

Dariusz Zajdel
Specjalista ds. ochrony środowiska
tel:+48 733 750 419
dzajdel@unimetalrecycling.pl

 

Dział Human Resources

Ewa Jurkowska
HR Business Partner

tel.: +48 578 178 800
ejurkowska@unimetalrecycling.pl

Obsługa techniczna Catalog

Marcin Kur
tel.: +48 730 016 017
mkur@unimetalrecycling.pl

Dział Marketingu

Joanna Majcherczyk
Kierownik działu marketingu

tel.: +48 733 755 428
jmajcherczyk@unimetalrecycling.pl

Agata Krycha
Specjalista ds.marketingu

tel.: +48 535419344
akrycha@unimetalrecycling.pl

 

Copyright 2025 - unimetalrecycling.pl

MANT - marketing internetowy