Dzisiaj wróciliśmy z przepięknej, słonecznej Nevady. Ten krótki, lecz intensywny tydzień, który tam spędziliśmy, zaowocował kilkoma spotkaniami z przedstawicielami cenionych stacji demontażu pojazdów. Na początek naszej relacji, musimy podkreślić, że mieszkańcy Nevady są niezwykle gościnnymi i serdecznymi ludźmi. Stacje, do których zostaliśmy zaproszeni, okazały się mimo swego rozmachu świetnie zorganizowane. Samochody ułożone w równiuteńkich rzędach, części klarownie opisane i posegregowane, wszędzie wokół ład i niebywały porządek – imponujący widok. Do tego wszystkiego piękne, górzyste widoki w oddali i zgrany zespół. Nie potrzeba nic więcej by prowadzić satysfakcjonujący biznes.
Czas upłynął nam niezwykle szybko…. za szybko. Celem naszych odwiedzin w działających na tym terenie stacjach, było promowanie stosowanego przez Unimetal Recycling oraz DS AUTO systemu cenowego, z którego korzystamy na co dzień z wykorzystaniem tabletu i aplikacji CatCatalog. Pomimo świetnej organizacji tamtejszych firm, katalizatory nie są skatalogowane w sposób jaki robimy to w Europie. Ceny za pojedynczą część są często uśrednione, a wkład nie zawsze jest analizowany tak jak u nas. To co zaskoczyło nas jednak bardziej to fakt zamykania katalizatorów w specjalnych skrzyniach, w których będą one bezpieczniejsze. Gospodarze tamtejszych kasacji mogli przyjrzeć się rozwiązaniom, które stosujemy w wycenie towaru. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu doświadczeniu, ich praca z katalizatorami stanie się łatwiejsza.
Z jedną z firm nawiązaliśmy także umowę na dostawę 5 000 katalizatorów raz na kwartał, które trafią do nas drogą kontenerową. W naszej siedzibie dokonamy ich rozebrania oraz wycięcia i zmielenia monolitu. Jesteśmy usatysfakcjonowani, że weszliśmy w tak pozytywny sposób na nowy rynek jakim jest dla nas Ameryka Północna.
Wśród stacji, które odwiedziliśmy znalazły się m.in. LKQ Nevada, oraz B&R Auto Wrecking. Poniżej fotorelacja z obu tych miejsc.
Wizyta w Stacji demontażu pojazdów LKQ Automotive w Las Vegas: Spotkanie zorganizował Randy Wittig – główny manager. Na zdjęciach: Miguel (czerwona koszulka) i Ian
Wizyta w B&R Auto Wrecking w Las Vegas: Spotkanie 08.01.2020 r. Osoba, która nas przyjęła: Pan Levi Eiler – dziękujemy za gościnność!
Wizyta w firmie Copart: Firma zajmuje się nie tylko skupem starych pojazdów, ale jest także światowym liderem internetowych aukcji samochodów. Na chwilę obecną, wystawiają na swojej stronie ponad 200 tys. pojazdów. Copart posiada aż 200 lokalizacji w 11 państwach i zatrudnia ponad 5 000 pracowników. To co najbardziej nas urzekło w tej firmie to fakt, że aktywnie działają na rzecz środowiska, biorą udział w akcjach charytatywnych i regularnie pomagają ofiarom klęsk żywiołowych.
Odwiedziliśmy także spółkę SA Recycling w Las Vegas. Uznawani są za liderów recyklingu złomu w tej części Ameryki. Posiadają ponad 70 placówek w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych, oraz Georgii, Alabamie i Tennessee. Ich największe priorytety to bezpieczeństwo, innowacyjność i budowa trwałych relacji z klientami. Zdecydowanie polecamy tą firmę!
Wizyta w Las Vegas nie mogłaby obyć się bez wzięcia udziału w targach CES 2020, gdzie splata się technologia i kreatywność ludzka.
Wśród wielu niesamowitych nowinek technicznych takich jak gigantyczny telewizor, roślinny zamiennik mięsa wieprzowego, chatboty video czy składane telefony, naszą uwagę przykuły oczywiście pojazdy przyszłości. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyliśmy!
To, co mocno nas zaskoczyło, to fakt, że marka Sony podczas konferencji zademonstrowała własny samochód elektryczny -Vision-S.
Auto przyspiesza „do setki” w zaledwie 4,8 s, a maksymalna prędkość jaką osiąga to 239 km/h, co stanowi świetny rezultat przy tym typie napędu. Wyposażono go w 33 czujniki wewnętrzne i zewnętrzne oraz nowoczesny system audio. W pojeździe znajdziemy także rozwiązania znanych marek takich jak Bosch i BlackBerry.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z prezentacji motoryzacyjnej:
W czasie targów ogromne wrażenie zrobił na nas Mercedes-Benz Vision AVTR. Koncept tego kosmicznego pojazdu stworzony został przy współpracy ze znanym reżyserem, Jamesem Cameronem i twórcami filmu Avatar. Jak twierdzą twórcy, samochód ten ma łączyć człowieka, maszynę i przyrodę, tworząc całość pozostającą w pełnej harmonii. Samochód zaprezentował podczas targów prezes koncernu, a w finale pokazu dołączył do niego Cameron.
W samochodzie brakuje tradycyjnych elementów, takich jak kierownica, deska rozdzielcza czy dźwignia zmiany biegów. Zamiast tego znajdziemy superinteligentny panel sterujący. Wystarczy przyłożyć dłoń, by samochód rozpoznał nas po oddechu i tętnie, a wnętrze ożyło. Po uniesieniu ręki, wyświetla się przed nami menu samochodu. Auto zasilane jest przez cztery silniki elektryczne. Ładują się one w zaledwie 15 minut i razem zapewniają moc 470 koni mechanicznych. Nowatorskie akumulatory wyposażone zostały w organiczne ogniwa z grafenu. Tył samochodu posiada drapieżny i zwierzęcy design. Jest wyjątkowo charakterystyczny dzięki 33 „klapom” przypominającym łuski. Klapy te służą komunikacji z kierowcą i otoczeniem. Fotele zostały pokryte wegańską skórą, będącą efektem recyklingu. Auto może poruszać się nie tylko do przodu i tyłu, ale także na boki (o 30 stopni), co nazywane jest „chodem kraba”. Vision AVTR jest na prawdę niesamowity, a na żywo robi jeszcze większe wrażenie.
Podsumowując:
Program wyjazdu zrealizowaliśmy w 100%. Organizując go, założyliśmy kilka ważnych dla nas celów: zwiększenie ilości zużytych katalizatorów jakie napływają do naszego kraju i do naszej firmy (Już teraz wraz z DS AUTO jesteśmy liderami recyklingu tej części samochodowej w Europie) i promowanie stworzonego przez nas systemu cenowego i mobilnego katalogu – największej bazy katalizatorów w kraju. Spotkania umożliwiły nam wejście w nowy, niewykorzystywany przez nas rynek, który ma ogromny potencjał. Współpraca na tym poziomie daje nam możliwość zagwarantowania współpracującym z nami firmom z Polski i Europy, jeszcze lepszych warunków nich dotychczas!
Wyjazd został dofinansowany z PARP – nr wniosku: POIR.02.03.03-26-0002/18 Program operacyjny Inteligentny Rozwój, podziałanie 2.3.3 Umiędzynaradawianie Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu.