Logo

Dlaczego warto wspierać polskie firmy? - Unimetal Recycling

paź 22 2019
Joanna Majcherczyk 0 Komentarzy

Jeśli spojrzymy choćby na branżę recyklingu, zauważymy jak wielki postęp poczyniły polskie firmy w ostatnich dwudziestu pięciu latach. Progres ten jest niezwykle zauważalny także w innych gałęziach gospodarki. Przyczyniła się do tego stanu rzeczy pracowitość Polaków, rosnący poziom wykształcenia, innowacyjność, oraz coś z czego jesteśmy najbardziej znani jako naród – upartość w dążeniu do celu i ambicje. Zaowocowały one chęcią dorównania poziomem zamożności krajom zachodnim. Polska gospodarka wciąż jest na etapie intensywnego rozwoju. Jest jeszcze dużo do zrobienia w tym względzie.

Na konkurencyjność polskich firm na rynkach światowych, olbrzymi wpływ ma rosnący poziom innowacyjności. Z danych Eurostatu wynika, że na badania i rozwój (B+R) przeznacza się rocznie niewiele ponad 1,03 proc.PKB (4,83 mld euro). To niewiele w porównaniu z naszymi sąsiadami z zachodu. Mimo to, polskie firmy wciąż intensywnie pracują nad nowymi produktami. W 2018 r. „Grant Thornton” oraz studio Edison przeprowadziły badanie, w którym wzięło udział 500 losowo wybranych firm. Wynika z niego, że aż 56% analizowanych firm  rozszerzyło swoją ofertę o nowy produkt lub usługę w roku poprzedzającym badanie. Wchodząc głębiej w charakterystykę firm, które wykazały się  innowacyjnością i kreatywnością, okazuje się, że wśród nich znalazło się wiele przedsiębiorstw, które ze względu na liczbę zatrudnionych osób i obroty, możemy określić jako „małe firmy” (źródło: „Rzeczpospolita”)

Pozytywną informacją jest również ta, że polskie przedsiębiorstwa coraz częściej budują swoją przewagę w oparciu o współpracę z nauką. Oznacza to, że prowadzący działalność dostrzegają jak wielką wagę stanowi wiedza w rozwoju firmy. To właśnie dzięki poszerzaniu wiedzy, jesteśmy w stanie nie tylko lepiej zaspokajać potrzeby rynku, ale także kreować nowe, które wcześniej nie istniały w świadomości społeczeństwa.

Czy wiecie, że zarówno nasza firma – Unimetal Recycling Sp. z o.o., jak i nasz największy Partner biznesowy – DS AUTO Sp. z o.o., charakteryzujemy się w 100% polskim kapitałem, pomimo szeroko zakrojonej współpracy z firmami z całego świata?

To dla nas i dla naszych Partnerów niezwykle istotne. Przyjeżdżając do nas, często podkreślają, iż są dumni, że wraz z nami mogą tworzyć sieć skupów, która jest tak konkurencyjna i widoczna na całym świecie. Pamiętajmy jednak, że recykling jest nową gałęzią, która dopiero się rozwija w naszym kraju. To co napędza jej rozwój to coraz większa świadomość ludzi w obszarze ochrony środowiska. Przyczyniamy się do jej zwiększenia poprzez publikację merytorycznych informacji na temat możliwości jakie niesie ze sobą recykling  – nie tylko możliwości ekologicznych, ale i ekonomicznych. Zasoby (w naszym przypadku metale szlachetne), które są pozyskane z odpadów, można ponownie zagospodarować, a dodatkowo przyczynić się do rozwoju rodzimej gospodarki. Firmy zajmujące się recyklingiem to bowiem duże przedsiębiorstwa, w których stosowane są najnowocześniejsze technologie i które zatrudniają wielu specjalistów, zapewniając im stałą pracę i możliwość rozwoju. Gdy rozwija się firma, rozwój pracowników jest tego naturalnym następstwem.

Wspierając polską firmę, wspieramy polską gospodarkę i jej rozwój. Zależność ta występuje nie tylko w branży skupów. Dzięki temu, że decydujemy się na usługi i produkty polskich firm, przyczyniamy się do tego, że zysk tych firm napędza całą gospodarkę pozostając w kraju i będąc spożytkowany w jego granicach. Zwiększają się tym samym wpływy z podatków, wynagrodzenia, a co za tym idzie poziom życia. Gdy zwiększają się zarobki, poszerza się naturalne sieć usług, a firmy się rozrastają. Bez popytu nie ma podaży. Zmniejsza się poziom bezrobocia i biedy, ponieważ do obsługi zwiększającej się ilości Klientów potrzebni są kolejni pracownicy. Według badań Deutsche Banku. dużą barierę dla rozwoju biznesu stanowi rosnąca konkurencja ze strony zagranicznych marek – na czynnik ten wskazało aż 30% ankietowanych przedsiębiorców (źródło: „Ticker.pl”). W naszym kraju możemy znaleźć wiele europejskich i światowych marek, które podbijają rodzimy rynek, często swoją nazwą sugerując polskie pochodzenie – większość z nas potrafi wskazać choć kilka takich przykładów. To spore utrudnienie dla małych firm, które próbują przebić się jakością produktów i usług. Nie każdej jednak się to udaje.

Jednym z działań jakie my podejmujemy na rzecz rozwoju recyklingu w Polsce jest zachęcanie ludzi do zakładanie swojej działalności gospodarczej. Wspieramy powstające firmy w procesie załatwiania wszelkich formalności, zezwoleń. Reklamujemy każdego z naszych Partnerów, a Kasia, która jest Specjalistką ds. ochrony środowiska nieustannie konsultuje kwestie prawne, pomaga w rejestracji w BDO oraz rozwiewa wszelkie wątpliwości odnośnie monitoringu czy przepisów ustawy przeciwpożarowej. Publikujemy na bieżąco artykuły na temat najnowszych przepisów dotyczących pracy skupów. Dzięki powstałemu w 2018 roku laboratorium Unilab, łączymy mocno naukę z biznesem, co przekuło się w sukces. Z wyników badań, a co za tym idzie z wiedzy uzyskanej w laboratorium korzysta wiele różnych firm – nie tylko tych które działają w branży recyklingu. Laboratorium dało możliwość pracy w rozwijającej się firmie młodym i zdolnym osobom, które nie musiały wyjeżdżać do dużych aglomeracji w poszukiwaniu miejsca, gdzie będą mogli się rozwijać.

Jesteśmy pewni, że to co robimy ma głęboki sens. Chęć współtworzenia nowej, lepszej branży recyklingu, opartej na wiedzy i zorientowanej na aktualne potrzeby ludzi stała się naszą misją, którą skrupulatnie realizujemy.

Zapraszamy do współpracy!

 

 

 

Tags: branża recyklingu, dlaczego warto wspierać polską gospodarkę, dlaczego warto wspierać polskie firmy, polska gospodarka, recykling, rozwój branży recyklingu, rozwój recyklingu, wsparcie polskiej gospodarki, wsparcie recyklingu, wspieramy polską gospodarkę, wspieramy polskie firmy, wspieranie polskich firm, wspieranie polskich przedsiębiorstw, wspieranie polskiej gospodarki

Analiza cen metali szlachetnych (11.10.2019 – 18.10.2019)

Poprzedni wpis

Analiza cen metali szlachetnych (18.10.2019 – 25.10.2019)

Następny wpis

Prezes Zarządu

Grzegorz Palka
tel.: +48 660 988 550
gpalka@unimetalrecycling.pl

Skup i wycena detaliczna – do 100 sztuk

zadzwoń pod numer +48 600 600 188

lub znajdź kontakt do najbliższego partnera na stronie.

Dział skupu i wyceny hurtowej – TERAZ OD 100 sztuk

Ewa Dębiec/Wojciech Gwiżdż – kontakt międzynarodowy dla firm
tel.: +48 881 500 351
edebiec@unimetalrecycling.pl
wgwizdz@unimetalrecycling.pl

Dział Transportu

Ewa Dębiec/Wojciech Gwiżdż
tel.: +48 881 500 351
edebiec@unimetalrecycling.pl
wgwizdz@unimetalrecycling.pl

 

Dział ochrony środowiska

Dariusz Zajdel
Specjalista ds. ochrony środowiska
tel:+48 733 750 419
dzajdel@unimetalrecycling.pl

 

Dział Human Resources

Ewa Jurkowska
HR Business Partner

tel.: +48 578 178 800
ejurkowska@unimetalrecycling.pl

Obsługa techniczna Catalog

Marcin Kur
tel.: +48 730 016 017
mkur@unimetalrecycling.pl

Dział Marketingu

Joanna Majcherczyk
Kierownik działu marketingu

tel.: +48 733 755 428
jmajcherczyk@unimetalrecycling.pl

Agata Krycha
Specjalista ds.marketingu

tel.: +48 535419344
akrycha@unimetalrecycling.pl

 

Copyright 2025 - unimetalrecycling.pl

MANT - marketing internetowy